Yacht is no longer available for charter.
KISMET Yacht for Charter
Length 400' 3" (122m) Builder Lurssen Build 2024
- Guests
- 12
- Cabins
- 9
- Crew
- 37
Yacht is no longer available for charter.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Charter.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 9 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 6 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Lurssen |
|---|---|
| Length (LOA) | 400' 3" (122m) |
| Year | 2024 |
| Gross Tonn. | 4,900 |
| Draft | 15' 9" (4.8m) |
| Beam | 58' 5" (17.8m) |
Toys & Tenders
- A suite of 4 tenders:
- 1. Hodgson – 11.2m Limo Tender, 15 guests
- 2. Naiad – 11.8m, 16 guests (delivery delayed for 2024 season - Custom XTender 8.3m will be onboard as a temporary replacement)
- 3. Riva – 8.24m, 6 guests
- 4. Fassmer – 6.3m, 6 guests
- Separate toy list available as will be updated each season - this is still being inventorised but there will be 4 jetskis and 2 stand-up jetskis, 4 seabobs, 2 fliteboards, 2 fliteboard scooters and much more!
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
€3,000,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€3,000,000