Yacht is no longer available for charter.
BENEDYCTA Yacht for Charter
Length 85' (25.91m) Builder Cantieri di Pisa Build 1993/2019
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Yacht is no longer available for charter.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Charter.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Cantieri di Pisa |
|---|---|
| Length (LOA) | 85' (25.91m) |
| Year | 1993 |
| Year Refit | 2019 |
| Gross Tonn. | 78 |
| Draft | 5' 11" (1.8m) |
| Beam | 19' 8" (6m) |
| Location | Italy |