Inquire for rates
AT ONE Yacht for Charter
Length 93' 3" (28.43m) Builder Ferretti Yachts Build 2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Model | Custom Line Navetta 30 (2019) |
| Length (LOA) | 93' 3" (28.43m) |
| Year | 2024 |
| Gross Tonn. | 199 |
| Draft | 7' 2" (2.2m) |
| Beam | 24' 11" (7.31m) |
| Range | 850 NM |
Toys & Tenders
- Axopar chase boat 37XC 300 Mercury Verado outboard engines x 2, fuel consumption 70lph, night vision camera, independent Starlink, A/C
- 1 x Tender 3.6m Highfield aluminium base 9.9 HP Yamaha outboard engine
- 2 x Seabob FS5
- 2 x Paddle boards
- Waterskis + wakeboard (upon request)
- Towable Ski Bed (upon request)
- Floating beach club
- Yacht beach Sun Lounger 75 x 160 x 2
- Yacht beach Platform 4.10 Premium Teak
- Yacht beach Multi Dock and Lounger 2m x 2 m x 20cm
- Snorkeling equipment