weekly rates from
$75,000
TOTAL Yacht for Charter
Length 109' 10" (33.48m) Builder Mangusta (Overmarine) Build 2006/2020
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Mangusta (Overmarine) |
|---|---|
| Length (LOA) | 109' 10" (33.48m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2020 |
| Draft | 3' 11" (1.19m) |
| Beam | 23' 4" (7.11m) |
Toys & Tenders
- Tender
- LOMAC GRAN TURISMO 12.0
- 40ft
- 3x 300HP YAMAHA V6
- Top speed of 60knots
- Note : No towing toys or waterskiing facility
- Toys aboard TOTAL
- Sea Scooters (similar to sea bobs)
- 2 x Seadoo spark Jetskis
- 4 x Inflatable SUPS
- Inflatable pool ring with protective net.
- 4 x Electric Scooters
- Multiple snorkelling gear of different sizes
- Basic fishing equipment
Summer Rates
2024 Season. Rates p/week + expenses
Low
$75,000
High
$80,000