weekly rates from
€55,000
ONYX Yacht for Charter
Length 99' 1" (30.21m) Builder Nautor Swan Build 2005/2021
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 1 |
| Sleeps | 6 |
Specifications
| Builder | Nautor Swan |
|---|---|
| Model | Swan 100 S |
| Length (LOA) | 99' 1" (30.21m) |
| Year | 2005 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 90 |
| Draft | 13' 1" (4m) |
| Beam | 23' 2" (7.06m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- Tender: 4.7m Milpro, 30HP
- Assorted Water Toys
- 2 sea eagle V-Bottom inflatable kayaks
- 2 red paddle boards 10’6ft
- 8 Scuba pro Snorklin sets
- 8 inflatable water hammocks
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€55,000
High
€62,000
Cruising Regions
- Monaco
- Corsica
- West Mediterranean
- French Riviera
- Amalfi Coast
- Ibiza
- Balearic Islands
- Italian Riviera
- Malta
- Sicily
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€55,000
High
€62,000