Yacht is no longer available for charter.
OBSIDIAN Yacht for Charter
Length 100' 1" (30.75m) Builder Azimut Yachts Build 2004/2022
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Yacht is no longer available for charter.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Charter.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Azimut Yachts |
|---|---|
| Model | Azimut 98 Leonardo |
| Length (LOA) | 100' 1" (30.75m) |
| Year | 2004 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 163 |
| Draft | 6' 1" (2m) |
| Beam | 23' (6.8m) |
| Location | Türkiye |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€45,000
High
€52,500