Inquire for rates
ORA Yacht for Charter
Length 196' 10" (60m) Builder Cmnyacht.Com Build 2009/2023
- Guests
- 12
- Cabins
- 8
- Crew
- 15
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 8 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Cmnyacht.Com |
|---|---|
| Length (LOA) | 196' 10" (60m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 1,076 |
| Draft | 11' 4" (3.45m) |
| Beam | 36' 9" (11.2m) |
| Location | Italy |