weekly rates from
€45,000
HERITAGE M Yacht for Charter
Length 109' 11" (33.5m) Builder Perini Navi Build 2000/2024
- Guests
- 8
- Cabins
- 3
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 3 |
| Triple Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Perini Navi |
|---|---|
| Length (LOA) | 109' 11" (33.5m) |
| Year | 2000 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 19' 87" (6m) |
| Beam | 26' 1" (7.95m) |
Toys & Tenders
- Large tender (towed during cruising) mt 5,40 with 40 HP, 1 Kayak, 2 Paddles, adult water skis equipment (mono ski + duo), on demand scuba diving equipment only for PADI Licensed passengers, snorkeling equipment, fishing equipment
- Scuba diving equipment (3 sets): available ONLY for Advanced PADI licensed people, having personal insurance
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€52,000
High
€58,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€45,000