weekly rates from
€53,500
E3 Yacht for Charter
Length 85' (25.76m) Builder Ferretti Yachts Build 2019
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Model | Ferretti 850 |
| Length (LOA) | 85' (25.76m) |
| Year | 2019 |
| Gross Tonn. | 85 |
| Draft | 8' 1" (2.5m) |
| Beam | 20' 8" (6.3m) |
| Classification | RINA |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€53,500
High
€61,500
Cruising Regions
- The Americas
- South Pacific
- The Bahamas
- Cuba
- New England
- Out Islands
- Adriatic
- Venice and Eastern Italy
- St Lucia
- Anguilla
- Barbados
- ABC Islands
- Grenadines
- Costa Rica
- West Mediterranean
- Harbour Island
- Abacos Islands
- Exuma Islands
- Eleuthera Islands
- Dominican Republic
- East Mediterranean
- Greece
- Dodecanese
- Ionian Islands
- Cyclades
- Greenland
- Malaysia
- Marquesas Islands
- Mexico - East Coast
- Mexico - West Coast
- Pacific Northwest
- St Kitts
- Leeward Islands
- California
- Turks and Caicos
- Fiji
- Gambier Islands
- Mallorca
- Saint Martin
- Indonesia
- Montenegro
- Malta
- Thailand
- Monaco
- French Riviera
- Antigua & Barbuda
- Antigua
- Sardinia
- Italian Riviera
- US Virgin Islands
- British Virgin Islands
- Nassau and Paradise Island
- Galapagos
- Antarctica
- Ibiza
- Myanmar
- Australia
- Scandinavia
- Papau New Guinea
- Abu Dhabi
- Dubai
- Balearic Islands
- Alaska
- Indian Ocean
- Croatia
- Florida
- Norway
- Windward Islands
- Belize
- Philippines
- Turkey
- Seychelles
- New Zealand
- Central America
- Trinidad and Tobago
- Aeolian Islands
- Sicily
- Amalfi Coast
- Corsica
- Spain
- Tahiti