weekly rates from
$98,000
YCM 120 Yacht for Charter
Length 121' 5" (36.45m) Builder ISA Build 2006/2019
- Guests
- 8
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | ISA |
|---|---|
| Model | ISA Yachts 120 |
| Length (LOA) | 121' 5" (36.45m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2019 |
| Gross Tonn. | 235 |
| Draft | 3' 111" (1.6m) |
| Beam | 24' 3" (7.4m) |
| Location | France |
Toys & Tenders
- Tenders:
- -CHASE TENDER Axopar 28' 2023
- Toys:
- -2 x jet ski Seadoo Spark
- -2 x Sea bob
- -2026 new inflatable water trampoline
- -Inflatable Party Bana, floating beach club with seating for 12pp
- -2 x inflatable paddle boards 106
- -2 x inflatable paddle boards 116
- -2 x wake board, 1 small, 1 big
- -1 x adult water skis
- -1 x child water skis
- -1 x wake surfer
- -snorkeling gear and fins for adults and children
- -2 x 20 ft inflatable quays
- -great selection inflatables such as donut, sofa, disc...
- -wetsuits for adults and children
- -a selection of fishing rods
- A baby cot and high chair can be purchased if requested
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$98,000
High
$105,000
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€98,000
High
€105,000
Cruising Regions
- West Mediterranean
- Monaco
- French Riviera
- Italian Riviera
- Corsica
- Ibiza
- Balearic Islands
- Amalfi Coast