weekly rates from
€42,500
XUMI Yacht for Charter
Length 84' 4" (25.72m) Builder Maiora Build 2008/2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Maiora |
|---|---|
| Model | Maiora 24S |
| Length (LOA) | 84' 4" (25.72m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 68 |
| Draft | 3' 659" (1.71m) |
| Beam | 19' 1" (5.81m) |
| Location | Spain |
Toys & Tenders
- Tender: Zodiac Yacht Line 420
- Watertoys: Sup boards, towed donut, water skis.
- Possibility to book wakeboard, canoes, children's water toys, etc. according to the customer's wishes
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€42,500
High
€50,000