weekly rates from
€85,000
THANDEKA Yacht for Charter
Length 120' 10" (36.83m) Builder Camper & Nicholsons Build 1999/2026
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Camper & Nicholsons |
|---|---|
| Length (LOA) | 120' 10" (36.83m) |
| Year | 1999 |
| Year Refit | 2026 |
| Draft | 11' 815" (3.58m) |
| Beam | 26' 9" (8.16m) |
Toys & Tenders
- Novurania 4.8 tender with 80 HP YAMAHA 4 STROKE
- Yamaha FXO Supercharged waverunner
- Various watersport equipment including towables/inflatables and 2 paddle boards
- Various diving equipment + dive compressor
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€85,000
High
€98,000