weekly rates from
€45,000
MAC Yacht for Charter
Length 101' 7" (30.97m) Builder Italcraft Build 2007/2023
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Italcraft |
|---|---|
| Model | Italcraft 105 |
| Length (LOA) | 101' 7" (30.97m) |
| Year | 2007 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 138 |
| Draft | 8' 29" (2.45m) |
| Beam | 26' 1" (7.94m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- 1 x Tender AB 380, 170hp
- 1 x Saxdor 10mtrs Chaseboat, optional at extra cost
- 1 x Jet Ski Seadoo Spark 90hp
- 1 x Seabob F5
- 1 x Jobe Sofa, 3 persons
- 1 x Jobe Chest tube, 3 persons
- 2 x Jobe tubes, 1 person
- 1 x Speed way 20 Aqua
- 1 x Water Ski Adult
- 2 x Water Ski Child
- 1 x Wakeboard
- 3 x SUP Jobe
- 1 x Red Shark Water Bike
- Snorkeling Equipment
- Fishing lines for kids
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€45,000
High
€50,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€45,000