weekly rates from
€25,000
SHANGRA Yacht for Charter
Length 87' 3" (26.6m) Builder Custom Line Build 2007/2025
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Custom Line |
|---|---|
| Length (LOA) | 87' 3" (26.6m) |
| Year | 2007 |
| Year Refit | 2025 |
| Draft | 5' 659" (1.7m) |
| Beam | 19' 10" (6.05m) |
Toys & Tenders
- Brand New Tender Sur Marine 4,20 m. Yamaha outboard 40 Hp
- 1 Inflatable towable
- 1 Wakeboard
- Snorkeling Equipment
- 1Sup (Stand Up Paddleboard)
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
€25,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€30,000
High
€35,000