weekly rates from
€95,000
SENSEI Yacht for Charter
Length 127' 3" (39m) Builder Mitsubishi Build 1991/2025
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Mitsubishi |
|---|---|
| Length (LOA) | 127' 3" (39m) |
| Year | 1991 |
| Year Refit | 2025 |
| Gross Tonn. | 289 |
| Draft | 7' 10" (2.18m) |
| Beam | 26' 7" (8.1m) |
| Range | 2,200 NM |
| Location | Italy |
Toys & Tenders
- 10m chase boat
- 2 Sea Bob
- 1 x E foil
- 4 sea marinescooter jobe SUP
- 1 transarent Kayak
- 2 paddle boards
- towable inflatable toys
- snorkelling gear
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€95,000
High
€115,000