weekly rates from
€175,000
NOAH Yacht for Charter
Length 131' 7" (40.1m) Builder Sunseeker Build 2018/2025
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 8
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Sunseeker |
|---|---|
| Model | Sunseeker 131 |
| Length (LOA) | 131' 7" (40.1m) |
| Year | 2018 |
| Year Refit | 2025 |
| Gross Tonn. | 341 |
| Draft | 9' 1" (2.9m) |
| Beam | 26' 1" (8.1m) |
| Location | France |
Toys & Tenders
- 1 x 6.2m Ribeye with a 200HP Yahama Engine (brand new)
- 2 x Jetskis (brand and model tbc)
- 2 x SeaBobs
- 1 x Fliteboard
- 4 x Stand up paddleboards
- 5.5m Inflatable slide from bow
- Wakeboard (intermediate)
- Waterskis
- Tows (banana, donut, two-man donut)
- Snorkelling gear (10 pairs adult, 2 pairs kids)
- Fishing gear
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€175,000
High
€189,000