weekly rates from
€32,000
MYTHOS G Yacht for Charter
Length 89' 4" (27.12m) Builder Posillipo Cantieri Navali Build 2009/2021
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Posillipo Cantieri Navali |
|---|---|
| Model | Posillipo Technema 85 |
| Length (LOA) | 89' 4" (27.12m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2021 |
| Draft | 8' 10" (2.7m) |
| Beam | 20' 9" (6.32m) |
| Range | 500 NM |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- 1 x Zar tender 4.3m / 60 hp
- 1 x Jet ski Sea-Doo two-seater 170hp
- 2 x Seabob F5
- 2 x SUP
- Towable toys
- Fishing Equipment
- Snorkeling equipment
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
€32,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€36,000
High
€39,500