weekly rates from
€25,000
MY WAY Yacht for Charter
Length 72' 2" (22m) Builder Ferretti Yachts Build 2002/2024
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 72' 2" (22m) |
| Year | 2002 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 3' 69" (1.68m) |
| Beam | 18' 1" (5.49m) |
Toys & Tenders
- Highfield 3.6 meters with 40hp outboard
- Jet-Ski: Sea-doo spark 90hp
- 2 x Seabobs F5S
- 1 x Jobe Luna 3p sofa
- 1 x Water Ski adult
- 1 x wakeboard
- 2 x SUP
- Basic Snorkeling gear
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
€25,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€24,000
High
€29,000