weekly rates from
€70,000
MORNING STAR Yacht for Charter
Length 100' 5" (30.6m) Builder Ferretti Yachts Build 2013/2025
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Model | Custom Line 100 |
| Length (LOA) | 100' 5" (30.6m) |
| Year | 2013 |
| Year Refit | 2025 |
| Gross Tonn. | 199 |
| Draft | 12' 143" (3.7m) |
| Beam | 23' 1" (7.1m) |
| Range | 455 NM |
| Location | FL |
Toys & Tenders
- Tender Williams 445
- Yamaha Jet-ski
- 2 x SUP
- 2 x Seabob
- Donut for 1 person and for 2 persons
- Wake board
- Water ski
- Surfboard
- Snorkelling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€70,000
High
€75,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€70,000