weekly rates from
€88,000
MALKIA Yacht for Charter
Length 97' 1" (28.93m) Builder Sanlorenzo Build 2020
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Sanlorenzo |
|---|---|
| Model | Sanlorenzo SD96 |
| Length (LOA) | 97' 1" (28.93m) |
| Year | 2020 |
| Gross Tonn. | 180 |
| Draft | 3' 561" (1.98m) |
| Beam | 24' 1" (7.6m) |
| Location | Italy |
Toys & Tenders
- -Fins and masks
- -2 seabob
- -1 sup
- -1 sofa towable with tender
- -1 tender mt 4,45 diesel jet
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€88,000
High
€98,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€88,000
High
€98,000