weekly rates from
$40,000
MAEGAN Yacht for Charter
Length 82' 6" (25.15m) Builder Oyster Yachts Build 2015
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 6 |
Specifications
| Builder | Oyster Yachts |
|---|---|
| Model | Oyster 825 |
| Length (LOA) | 82' 6" (25.15m) |
| Year | 2015 |
| Draft | 11' 3" (3.43m) |
| Beam | 20' 8" (6.31m) |
| Location | Palma de Mallorca |
Toys & Tenders
- RIB with 60hp outboard engine
- Waterskis
- Wakeboard
- Children’s waterskis
- 2 x Inflatable Stand-Up-Paddleboards
- Inflatable ringo/tube
- Snorkels and Fins
- Fishing gear
- Swim platform with deck shower
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$40,000
High
$44,000