weekly rates from
€33,000
LA VOGLIA MATTA Yacht for Charter
Length 98' 5" (30m) Builder Clemna Build 1977/2023
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Clemna |
|---|---|
| Length (LOA) | 98' 5" (30m) |
| Year | 1977 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 220 |
| Draft | 9' 1" (3.2m) |
| Beam | 24' 1" (7.52m) |
| Location | Monaco |
Toys & Tenders
- Paddleboards
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€33,000
High
€35,001