weekly rates from
€600,000
HODOR Yacht for Charter
Length 216' 1" (66.2m) Builder Astilleros Armon Build 2019/2024
- Cabins
- 16
- Crew
- 20
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 16 |
|---|---|
| Single Cabins | 12 |
| Double Cabins | 4 |
Specifications
| Builder | Astilleros Armon |
|---|---|
| Length (LOA) | 216' 1" (66.2m) |
| Year | 2019 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 1,582 |
| Draft | 9' 1" (3.1m) |
| Beam | 45' 1" (14m) |
| Location | Barcelona, Spain |
| Classification | +100A1 SSC Support Catamaran HSCV G6, +LMC |
Toys & Tenders
- TENDERS:
- Nortech 550 Sport Chase Boat
- - 56 ft LOA
- - 5 x Merucry Racing 500r’s
- - Equipped with Starlink Wifi
- 438 Skater Powerboat
- - 44ft LOA
- - 2 x Mercury Racing 1550’s
- - Capable of 150mph
- Metal Shark Landing Craft
- - 28ft LOA
- - 2 x Yamaha F300 Outboards
- Centurion Ri26.5 Wakeboard Boat
- - 26ft LOA
- - Single 450hp PCM Inboard
- Novurania 550 Deluxe
- - 18ft LOA
- - 1 x Yamaha F115
- SUBMERSIBLE:
- SEAmagine Aurora 3 Submersible
- - 2 x Trained pilots onboard Hodor
- - American Bureau of Shipping Certified. Cayman Islands Flagged
- - 1000m depth rating
- - Space for 2 x guests and 1 x pilot
- TOYS:
- 1 x Seadoo RXP-X
- 1 x Seadoo Wake Pro 230
- 1 x Seadoo Fishpro
- 2 x Seadoo Sparks
- 1 x Yamaha TTR230 dirt bike
- 2 x Segway X260 Electric Dirt Bikes
- 3 x Segway X160 Electric Dirt Bikes
- 2 x Yamaha Raptor 700 ATV’s
- 4 x Yamaha Grizzly ATV’s
- 4 x Bicycles
- 4 x Electric Bicycles
- 5 x Seabob F5 SRs
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
€600,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
€600,000