weekly rates from
$165,000
GRAND DAPHNE Yacht for Charter
Length 130' 7" (39.81m) Builder Broward Build 2011/2020
- Guests
- 12
- Cabins
- 8
- Crew
- 10
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 8 |
|---|---|
| Single Cabins | 1 |
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 1 |
| Convertible Cabins | 5 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Broward |
|---|---|
| Length (LOA) | 130' 7" (39.81m) |
| Year | 2011 |
| Year Refit | 2020 |
| Gross Tonn. | 273 |
| Draft | 3' 1055" (1.8m) |
| Beam | 23' 1" (7.2m) |
| Location | Puerto Ayora, Ecuador |
Toys & Tenders
- 2 x Apex Zodiak tenders (12 man) with 20hp Yamaha engine
- 2 x Inflatable kayaks (1 man & 2 man)
- 2 x Stand up paddle boards
- *Rendezvous diving only
- *Rendezvous fishing only