weekly rates from
€39,000
GEMINI 3 Yacht for Charter
Length 85' 4" (26m) Builder Maiora Build 2002/2022
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Triple Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Maiora |
|---|---|
| Length (LOA) | 85' 4" (26m) |
| Year | 2002 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 70 |
| Draft | 6' 1" (2m) |
| Beam | 19' 1" (5.8m) |
Toys & Tenders
- - Tender Geniuss 3,50 mt Suzuki 30HP
- - 2 x Yamaha RDS500 Seascooter
- - Seabob F5S
- - Snorkelling equipment
- - Inflatable toys (Donut; Banana; Floating island)
- - 3 x SUP
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€39,000
High
€43,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€39,000
High
€43,000