weekly rates from
€60,000
DANIDA Yacht for Charter
Length 87' 7" (26.7m) Builder Sanlorenzo Build 2020
- Guests
- 30
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Sanlorenzo |
|---|---|
| Length (LOA) | 87' 7" (26.7m) |
| Year | 2020 |
| Gross Tonn. | 83 |
| Draft | 6' 3" (1.83m) |
| Beam | 23' 1" (7.2m) |
Toys & Tenders
- Tender Williams Sportjet 435 (2025)
- 1 E-Foil
- 1 Banana inflatable
- 2 SUP
- 1 towable chair
- 1 pair of water skis
- 2 Seabob
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€60,000
High
€70,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€60,000
High
€70,000