weekly rates from
€100,000
BAD MUTHA Yacht for Charter
Length 88' 8" (27.03m) Builder Wally Build 2023
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Wally |
|---|---|
| Model | Wally WHY200 |
| Length (LOA) | 88' 8" (27.03m) |
| Year | 2023 |
| Gross Tonn. | 199 |
| Draft | 6' 1" (2m) |
| Beam | 25' 1" (7.66m) |
Toys & Tenders
- RYA Certified Training Centre - to teach Personal Watercraft Course (Jet ski license can be given over 2 days)
- 1 x 415 Williams Jet Tender
- 1 x Sea-Doo Spark Jet Ski (max 2 people)
- 2 x Seabob F5
- 2 x Flite boards Series 3
- 3 x Wakeboards (134, 138, 141 with 3 sets of bindings in different sizes)
- 2 x BOTE Sling Chairs
- 1 x Double trouble (towable inflatable)
- 4 x BOTE Paddle boards
- 1 x Jobe Switch 2UP (for guests to sit on/kids can plan on small climbing wall/slide)
- Beach Toys:
- The vessel offers a variety of beach toys, including sand toys for small children, foam water guns, beach balls, a bat and ball set, frisbees, and a boomerang.
- A selection of inflatable floats for beach or pool use is also available, including a mermaid, duck, and turtle.
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€100,000
High
€110,000