Inquire for rates
ARTHUR'S WAY Yacht for Charter
Length 121' (36.88m) Builder Benetti Build 2006/2022
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Benetti |
|---|---|
| Length (LOA) | 121' (36.88m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2022 |
| Draft | 7' 6" (2.29m) |
| Beam | 25' 11" (7.9m) |
Toys & Tenders
- 37' Seahunter
- 2x Wave Runners
- 1x dinghy
- 1x sea bob
- Diving Fins
- 1x kneeboard
- 2x SUP's with leg leash & paddle
- 1x Fishing Rod
- 1x Compressor with lines (Brownie's)