Yacht is no longer available for sale.
2022 SANLORENZO SX88 #85 Yacht for Sale
Length 87' (26.7m) Builder SANLORENZO YACHTS Build 2022
- Cabins
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | SANLORENZO YACHTS |
|---|---|
| Model | SX88 #85 |
| Length (LOA) | 87' (26.7m) |
| Year | 2022 |
| Draft | 6' (1.7m) |
| Beam | 23' (7.2m) |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Heads | 4 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 87' (26.7m) |
|---|---|
| Max Draft | 6' (1.7m) |
| Fresh Water | 528 g (2,000 L) |
| Holding Tank | 145 g (550 L) |
Construction
| Hull Material | GRP |
|---|---|
| Hull Config | Deep Vee |
| Cruising Speed | 20 Knots |