weekly rates from
€650,000
TRIUMPH Yacht for Charter
Length 214' 7" (65.4m) Builder Benetti Build 2021/2025
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 17
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Double Cabins | 4 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Benetti |
|---|---|
| Length (LOA) | 214' 7" (65.4m) |
| Year | 2021 |
| Year Refit | 2025 |
| Draft | 11' 155" (3.4m) |
| Beam | 36' 9" (11.2m) |
Toys & Tenders
- TENDERS
- -Wallypower 58 "TRIUMPH IV" for the Winter Season
- -Wallypower 50 (14.6m) "TRIUMPH II" from 2024 for the Summer Season
- 1 x Castoldi Custom made Jet Tender 25ft (7.50m)
- 1 x Castoldi Jet Tender Rescue Boat 14ft (4.28m)
- POWERED WATER TOYS
- 2 x Jet Ski Yamaha VX Cruiser 2025
- 3 x Seabob F5S (2021 model)
- 2 x Fliteboard Series 2 Complete
- NON POWERED WATER TOYS
- 2x Two-person inflatable kayaks.
- 1x Tiwal 3 inflatable sail dinghy.
- 1 x Custom Inflatable Jet Ski/Seabobs dock station
- 1 x Aquaglide Supertramp
- 1 x Aquaglide Jungle Jim
- Multiple Snorkeling Equipments
- iSups
- Inflatable (jelly fish) pool
- TOWING & SKIING
- 1 x Jobe Rodeo 3 person
- 1 x Jobe Thunder towable 1 person
- 1 x Jobe Banana watersled 5 person
- Waterski and Wakeboards for adults and kids
- SHORE-BASED TOYS
- 2 x Custom made MATE electric bicycles (750w)
- Gazebo and Beach set up equipment for meals ashore
- Ice Bath - 2024
- RYA water sports centre for PWC
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€650,000
High
€690,000