weekly rates from
€49,000
PERSUADER Yacht for Charter
Length 107' 7" (32.79m) Builder OCEA Build 2007/2022
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 3 |
| Double Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | OCEA |
|---|---|
| Length (LOA) | 107' 7" (32.79m) |
| Year | 2007 |
| Year Refit | 2022 |
| Draft | 6' 251" (1.9m) |
| Beam | 22' 4" (6.8m) |
Toys & Tenders
- 1 x New Tender Zodiac Pro 5.5 130 hp
- 1 x Jet ski Seadoo 3 seater GRT 150 hp
- 2 x Kayak
- 2 x Stand Up Paddle Boards
- 1 x Donut
- 1 x Banana
- Snorkeling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€49,000
High
€52,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€49,000
High
€52,000