weekly rates from
€119,000
UNEXPECTED Yacht for Charter
Length 123' 8" (37.69m) Builder Heesen Build 2001/2021
- Guests
- 30
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Heesen |
|---|---|
| Length (LOA) | 123' 8" (37.69m) |
| Year | 2001 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 377 |
| Draft | 8' 6" (2.6m) |
| Beam | 27' 7" (8.4m) |
| Range | 5,500 NM |
| Location | Antibes, France |
Toys & Tenders
- TENDERS AND JET SKIS
- • 1 Capelli Tempest 570: 115 hp outboard motor
- • 1 Yamaha Gp1800r Jet Ski
- • 1 Waverunner High Output 1.8 Jet Ski
- TOYS
- • 1 Water Slide 6m from the Bow of the vessel
- • 2 x Seabobs Model F5
- • 1 Lift2 E-Foil Cruiser 5'6 In carbon fiber (2021)
- • Kites (2 x KiteBoards, 3 x Sails, 5x Harnesses, 2 Bar and lines)
- • Windsurf (2 x Inflatable board, 3x Sails)
- • 1 Crosswing Sail with surf board
- • Wake Package (1x Wakeskate, 2x waterskis, 2x wakeboards, 2x kiteboards)
- • 2x Inflatable Sup, 1x Rigid Sup, 4x Inflatable Kayaks
- • 1 Towable Inflatable Sofa
- • Snorkeling and Diving gear (Dive gear by RDV only)
- • Fishing gear (3 fishing rods)
- • Gym gear (1x Bowflex M3 Elliptical trainer and a small selection of weights and Yoga matts) , static windtrainer bike and a rowing machine
- Dining area:
- - Main deck aft can seat 8 guests comfortably
- - Bridge deck aft can seat 8 guests comfortably
- - Main deck interior 8 guests comfortably
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€119,000
High
€134,000