weekly rates from
$99,000
NEVER ENOUGH Yacht for Charter
Length 140' (42.67m) Builder Feadship Build 1992/2019
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Feadship |
|---|---|
| Length (LOA) | 140' (42.67m) |
| Year | 1992 |
| Year Refit | 2019 |
| Draft | 8' 5" (2.57m) |
| Beam | 28' 11" (8.81m) |
Toys & Tenders
- ・2019 33' Boston Whaler with (2) 350hp Mercury - fully rigged for fishing
- ・2 x waverunners (new 2021)
- ・2 x Seabobs
- ・Water skis, for kids and adults
- ・Various towables - Monster tube, Le tube, Great Big Mable, trampoline
- ・Knee board
- ・Snorkel gear, for kids and adults
- ・Equipped for fishing! Fishing gear, full set-up
- ・3 x Wakeboards
- ・Board games
- ・Backgammon
- ・Beach Picnic set-up
- ・Spincycle
- ・adjustable hand weights and mats for working out
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$99,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$99,000
High
$113,850