weekly rates from
€180,000
ROCKET ONE Yacht for Charter
Length 121' 5" (37m) Builder Gulf Craft Build 2022/2025
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 7
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Gulf Craft |
|---|---|
| Length (LOA) | 121' 5" (37m) |
| Year | 2022 |
| Year Refit | 2025 |
| Draft | 6' 647" (2m) |
| Beam | 26' 3" (8m) |
Toys & Tenders
- Tender: Zar 53 SL (5.3m)
- 2 x Jet Ski Spark
- 1 x Seabob F9 New Gen
- 1 x Seabob F5
- 1 x Electric Jetsurf Ski
- 1 x Electric Foil
- 2 x Electric Bikes
- Snorkeling equipment
- Water Ski + Wakeboard
- 1 x Swimming pool
- 1 x Inflatable Slide
- 3 x Inflatable platform
- 2 x e-scooters
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€180,000
High
€210,000