weekly rates from
$46,000
EROS Yacht for Charter
Length 114' 10" (35m) Builder Brooks Motor Craft Build 1939/2019
- Guests
- 12
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Single Cabins | 6 |
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Brooks Motor Craft |
|---|---|
| Length (LOA) | 114' 10" (35m) |
| Year | 1939 |
| Year Refit | 2019 |
| Draft | 13' 1129" (3.96m) |
| Beam | 22' (6.71m) |
| Range | 4,000 NM |
| Location | Antigua |
Toys & Tenders
- Dinghy: Zodiac Yacht line 470- 90 HP Yamaha
- Dinghy Pax: 11
- BBQ
- Hammocks
- Foil Board (towable)
- Adult & Children Water-skis
- Wake board
- 2 person Kayak
- Floating Mats
- Assorted Beach Toys
- Snorkeling gear
- 2 Paddle Boards
- Deep Sea Fishing
- Yamaha Underwater Toy
- Sailing instructions available
- Jacuzzi in master cabin
- Air-conditioned: Fully
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$46,000
High
$49,000
Cruising Regions
- The Americas
- New England
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$46,000
High
$49,000