weekly rates from
€155,000
LE VERSEAU Yacht for Charter
Length 131' 3" (40m) Builder Princess Yachts Build 2016/2026
- Guests
- 50
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Princess Yachts |
|---|---|
| Model | Princess 40M |
| Length (LOA) | 131' 3" (40m) |
| Year | 2016 |
| Year Refit | 2026 |
| Gross Tonn. | 395 |
| Draft | 8' 6" (2.6m) |
| Beam | 26' 3" (8m) |
| Location | Cyprus |
Toys & Tenders
- Williams 625 Turbo jet
- 2 x Sea-Doo Spark
- 3 x Seabob F5SR
- Flite board
- 2 x open top kayak
- 2 x inflatable paddleboards
- Wakeboard equipment
- Waterski equipment
- Towable inflatables
- Fishing equipment
- Snorkelling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€155,000
High
€175,000