weekly rates from
€280,000
SEAWOLF X Yacht for Charter
Length 140' 6" (42.83m) Builder Rossinavi Build 2024
- Guests
- 80
- Cabins
- 5
- Crew
- 9
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Rossinavi |
|---|---|
| Length (LOA) | 140' 6" (42.83m) |
| Year | 2024 |
| Gross Tonn. | 499 |
| Draft | 3' 647" (2m) |
| Beam | 44' 1" (13.75m) |
Toys & Tenders
- SACS STRIDER 15M Chase Boat (2021)
- 5.35m Castoldi Jet 17
- 2x Seadoo spark
- 2x Seabobs
- 2x Cudajet underwater jetpacks
- 2x Fliteboard efoils
- 6x SCUBA sets
- 1x Pool
- 1x Platform
- 1x Jetski/seabob dock
- 1x Subwing
- 1x Wingfoil
- 1x Wakeskate Board
- Wakeboards
- Waterskis
- Donuts
- Inflatable kayaks
- Inflatable SUPs
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€280,000
High
€295,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$280,000
High
$295,000