weekly rates from
€79,000
KATARIINA XO Yacht for Charter
Length 95' 10" (29.2m) Builder Ferretti Yachts Build 2017/2023
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Double Cabins | 5 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Model | Ferretti 960 |
| Length (LOA) | 95' 10" (29.2m) |
| Year | 2017 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 170 |
| Draft | 7' 239" (2.2m) |
| Beam | 22' 1" (6.72m) |
| Location | Trogir, Croatia |
Toys & Tenders
- Tender Scorpion 8m with Honda 250
- Jet Ski Seadoo RXT 300 RS, 2022
- Inflatable sofa and tubes
- 2 x Sea bob F5, 2020
- 2 x SUP
- Waterskis
- Wakeboard
- 6 x Snorkeling Equipment
- Fishing gear
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€79,000
High
€89,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€79,000
High
€89,000