weekly rates from
€46,000
ONYX Yacht for Charter
Length 83' 7" (25.48m) Builder Ferretti Build 2007/2021
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Ferretti |
|---|---|
| Length (LOA) | 83' 7" (25.48m) |
| Year | 2007 |
| Year Refit | 2021 |
| Draft | 6' 251" (1.9m) |
| Beam | 20' 8" (6.3m) |
Toys & Tenders
- Tender: Williams Jet 385 (110 HP)
- Toys:
- 2 x Seabobs F5 (Normal charger + 1 Quick charger)
- 10 x snorkeling gear (adults)
- 6 x snorkeling gear (children’s)
- 10 x Swimming goggles (5 adult, 5 children)
- 1 x kayak
- 2 x Paddle boards
- 1 x Towable buoy
- 2 x adult wakeboards
- 1 x child wakeboard
- 1 x waterski adult size (converts into monoski)
- 1 x waterski child size(converts into monoski)
- 2 x lift Efoils
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€46,000
High
€49,500