weekly rates from
€48,000
MISS CANDY Yacht for Charter
Length 98' 5" (30m) Builder Versilcraft Build 1996/2017
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Versilcraft |
|---|---|
| Length (LOA) | 98' 5" (30m) |
| Year | 1996 |
| Year Refit | 2017 |
| Draft | 6' 1043" (2.1m) |
| Beam | 20' (6.1m) |
Toys & Tenders
- Tender Novurania Yamaha 50 cv for 8 guest
- 1x Sea Kayak
- 1x Paddle
- 1x Single buoy
- 1x 3 guests buoy
- 1x Waterski
- 1x Wakeboard
- Snorkeling gear
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
€48,000