weekly rates from
€70,000
CORNELIA Yacht for Charter
Length 111' 7" (34m) Builder RMK Marine Build 2006/2022
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | RMK Marine |
|---|---|
| Length (LOA) | 111' 7" (34m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2022 |
| Draft | 11' 155" (3.4m) |
| Beam | 26' 3" (8m) |
Toys & Tenders
- Williams 505 (5.05m) diesel jet, with 110hp Yanmar engine
- 2 x Tiwal sailing dinghies (series 3)
- 2 x Seabob F5
- Waterskis
- Wakeboard
- 2 person donut
- 2 x SUP
- Selection of flotation vests and helmets
- Snorkelling gear
- Beach set up includes:
- Low table
- Pillows
- 2 x low chairs
- Umbrella
- Coolbox
- Beach games including Jeu de boule
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€70,000
High
€80,000