weekly rates from
€70,000
WHISPER V Yacht for Charter
Length 111' 7" (34m) Builder Custom Line Build 2002/2018
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Custom Line |
|---|---|
| Model | Custom Line 112 |
| Length (LOA) | 111' 7" (34m) |
| Year | 2002 |
| Year Refit | 2018 |
| Gross Tonn. | 328 |
| Draft | 3' 107" (1.85m) |
| Beam | 23' (7m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- 1 x Zodiac tender (4.7m) with 115hp outboard engine
- 1 x Jet Ski Seadoo
- 1 x Seabob F5S
- 2 x Tubes (1 person)
- 2 x Canoe
- 2 x Stand up paddle
- 1 x Aqua Glide inflatable water park
- 1 x wakeboard
- Water skis for adults and children
- Mono ski
- 1 x inflatable sofa
- Snorkeling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€70,000
High
€83,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€70,000