weekly rates from
€89,000
SEVENTH SENSE Yacht for Charter
Length 107' (32.62m) Builder Ferretti Build 2008/2024
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Ferretti |
|---|---|
| Length (LOA) | 107' (32.62m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 7' 95" (2.37m) |
| Beam | 23' (7m) |
Toys & Tenders
- • Tender BSC 70 Sport with Mercury 200 HP
- • Spark Sea Doo (2023)
- • 2 x SEABOB F5
- • 4 x Stand up paddle's
- • Assorted inflatables (donut, inflatable sofa, a tube)
- • Snorkeling gear (mask, fins)
- • Drone
- • Fishing gear
- • Sea scooter
- • Wakeboard
- • Adult waterski
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€89,000
High
€99,000