weekly rates from
€56,000
FUNDA D Yacht for Charter
Length 98' 5" (30m) Builder Ferretti Build 2007/2019
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Ferretti |
|---|---|
| Length (LOA) | 98' 5" (30m) |
| Year | 2007 |
| Year Refit | 2019 |
| Draft | 5' 1055" (1.8m) |
| Beam | 23' 3" (7.08m) |
Toys & Tenders
- 6.5 m Tender with 165 hp outboard, Seadoo Spark 3 Sport Jet-Ski, 1 * Ringo, 2 * Waterski
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€56,000
High
€63,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€56,000