weekly rates from
€69,500
ENA Yacht for Charter
Length 101' 7" (30.95m) Builder Ferretti Yachts Build 2005/2019
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Model | Custom Line Navetta 30 (2001) |
| Length (LOA) | 101' 7" (30.95m) |
| Year | 2005 |
| Year Refit | 2019 |
| Gross Tonn. | 180 |
| Draft | 7' 9" (2.37m) |
| Beam | 23' 1" (7m) |
| Location | Croatia |
Toys & Tenders
- - Mar-Co 26 Mercury Verado 2 x 250
- - Sea-Doo Jet Ski GTX @50 (valid licence needed)
- - 2 x Seabob F5 S
- - Water ski/wakeboard (for adults and kids)
- - JOBE Omnia Board
- - Paddle Board
- - Towable tube
- - Diving equipment (valid licence needed)
- - Fishing equipment
- - Snorkelling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€69,500
High
€79,200