weekly rates from
€79,000
DAMARI Yacht for Charter
Length 95' 10" (29.2m) Builder Ferretti Build 2019
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Ferretti |
|---|---|
| Length (LOA) | 95' 10" (29.2m) |
| Year | 2019 |
| Draft | 7' 239" (2.2m) |
| Beam | 22' 1" (6.72m) |
Toys & Tenders
- Chase tender Technohull 40 Explorer
- 1 X Jet ski Seadoo GTX 300
- 2 x Seabob (F5 & F5S)
- 2 x SUP
- 2x inflatable donuts
- Water skis, wakeboard,
- Snorkeling gear
- E-foil
- Crew will only allow guests with experience to use the e-foil
- Guests must be over 18, and hold a valid license to use the Jet ski
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€79,000
High
€89,000