weekly rates from
€60,000
WATCH ME Yacht for Charter
Length 97' 5" (29.7m) Builder Custom Line Build 2011/2024
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Single Cabins | 4 |
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Custom Line |
|---|---|
| Model | Custom Line 97 |
| Length (LOA) | 97' 5" (29.7m) |
| Year | 2011 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 176 |
| Draft | 3' 1055" (1.8m) |
| Beam | 23' 3" (7.08m) |
Toys & Tenders
- Tender 4.5m with 70hp outboard
- 1 x Jetski Seadoo Spark
- 2 x Seabob F5S
- Fliteboard
- Kayak
- SUP
- Waterski Adult & Kids size
- Inflatable Tube
- Inflatable Canapé
- Seascooter
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€60,000
High
€70,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€60,000