weekly rates from
$160,000
SIREN Yacht for Charter
Length 149' 11" (45.7m) Builder Palmer Johnson Build 2009/2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 8
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
Specifications
| Builder | Palmer Johnson |
|---|---|
| Length (LOA) | 149' 11" (45.7m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 5' 911" (1.77m) |
| Beam | 27' 7" (8.4m) |
Toys & Tenders
- TENDER
- - 32ft (10m) Boston Whaler Outrage with 2 x Mercury Verado 350hp engines - Starlink on board
- - 15ft (4.6m) Williams inflatable tender
- TOYS
- - Full fishing gear including 2 deep drop reels
- - 2 x Sea Doo Sparks Trixx edition 2022 model
- - 2 x F5 SeaBobs
- - 1 x Fliteboard
- - Aquabana setup to include: party bana, 2 loungers and jet ski dock
- - 1 x adult wakeboard
- - 1 x kids wakeboard
- - 2 x paddle boards
- - Football, frisbee, spike ball
- Sunseeker Tender:
- - 3 x new Mercury Racing 300hp engines
- - Starlink connectivity
- - Full size bed, toilet, shower, small couch
- - Roku TV for live sports
- - New stereo throughout
- Full toy lineup offering everything from high-adrenaline watersports to relaxed family fun on the water.
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$160,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$160,000
High
$180,000