weekly rates from
$80,000
INVICTUS Yacht for Charter
Length 123' (37.49m) Builder Palmer Johnson Build 2006/2019
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Palmer Johnson |
|---|---|
| Model | Palmer Johnson 123 |
| Length (LOA) | 123' (37.49m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2019 |
| Gross Tonn. | 255 |
| Draft | 6' 1" (1.98m) |
| Beam | 24' 1" (7.32m) |
| Range | 1,152 NM |
| Location | West Palm Beach, United States |
Toys & Tenders
- 33ft Grady White with 3x 300hp Yamahas
- 17' Boston Whaler
- 2 seabobs
- 2 Seadoo Jetskis
- Snorkel gear
- 6 person jacuzzi
- Beach chairs
- Beach umbrellas and folding table for picnics and BBQ's
- Inflatable docking station for jetskis and seabobs
- Towable tube
- Wakeboard
- Inflatable lounge chairs
- Beach Games
- Fishing Gear
- Bocce balls
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$80,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$80,000
High
$90,000