weekly rates from
$85,000
BLACK SHEEP Yacht for Charter
Length 123' (37.49m) Builder Palmer Johnson Build 2009/2023
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Palmer Johnson |
|---|---|
| Model | Palmer Johnson 123 |
| Length (LOA) | 123' (37.49m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 267 |
| Draft | 6' 1" (2.06m) |
| Beam | 23' 1" (7.1m) |
| Range | 800 NM |
| Location | Fort Lauderdale, United States |
Toys & Tenders
- 2019 32ft Edgewater with 2 x 300hp Yamaha Engines
- 2 x SeaBobs (2023)
- 2 x Yamaha Jetskis (3 man)
- Aquabanas Inflatable Slide (from boat deck)
- 2 x Inflatable Stand Up Paddle Boards
- Full Aquabanas raft with Party Soaker
- Inflatable Tube
- Snorkelling gear (14 sets)
- Fishing Gear
- Spearfishing Gear
- * Crew experienced and love to fish!
- *Rendevous Diving Only
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$85,000
High
$95,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$85,000